Seniorzy

Jesteśmy Klubem z długą historią, więc niezwykle ważne są dla nas korzenie oraz tradycja. Nie zapominamy o tych, którzy są z nami od wielu lat i dalej tworzą naszą Zieloną Społeczność. Dlatego podjęliśmy szereg inicjatyw dla osób w wieku senioralnym, aby okazać im wdzięczność i wsparcie, a także służyć pomocą, gdy jej potrzebują.

Zajęcia nordic walking z seniorami

Jako klub sportowy zdajemy sobie sprawę z wagi aktywności ruchowej i ćwiczeń fizycznych. Uprawianie sportu jest wskazane w każdym wieku, ponieważ wzmacnia odporność i skutecznie wpływa na jakość i długość życia. Aby zachęcać starsze osoby do podtrzymywania kondycji, stworzyliśmy cykl “Aktywny senior”, dzięki któremu wspólnie możemy wprowadzać więcej ruchu do zwyczajnego rytmu dnia. W ramach pierwszego spotkania zaprosiliśmy seniorów do udziału w zajęciach nordic walking, które wspomagają marsz i poprawiają postawę ciała. Wspólnie z fizjoterapeutą i osteopatą, dr hab. Sławomirem Marszałkiem, a także wykwalifikowaną instruktorką nordic walking, Amelią Boborowską, zadbaliśmy o bezpieczny i prawidłowy przebieg ćwiczeń. Co ważne, zajęcia odbywały się na świeżym powietrzu, co dodatkowo niesie korzyść i zapobiega wielu chorobom. Sam zobacz, jak to wyglądało!

Obecnie sytuacja epidemiczna utrudnia nam realizację dalszych planów, jednak pracujemy nad innymi wariantami. Jak tylko będzie okazja do kolejnych spotkań, będziemy starali się regularnie kontynuować ćwiczenia aktywizujące seniorów.