Niepełnosprawni

Wierzymy w to, że wszyscy jesteśmy równi, niezależnie od naszych przekonań, wyglądu, czy stopnia sprawności. Niestety, wiele osób w Polsce spotyka się z niesłusznym wykluczeniem, na podstawie pobieżnego osądu lub stereotypu. Naszą misją jest uświadamianie społeczeństwa na potrzeby osób z niepełnosprawnościami, wychodzenie im naprzeciw oraz tworzenie warunków, by mogli funkcjonować w naszej Zielonej Rodzinie.

Amp Futbol

Utworzyliśmy w Klubie sekcję piłki nożnej dla osób po amputacji kończyn. Futbol “o kulach” istnieje w Polsce od kilku lat i pokazuje, że nie ma rzeczy niemożliwych. Coraz większa popularność tej dyscypliny sprawia, że kolejne czołowe kluby piłkarskie otwierają sekcje i zrzeszają amp futbolistów, którzy później mają szansę reprezentować barwy kraju. A przede wszystkim odnaleźć się w sytuacji życiowej, z którą wcześniej nie mieli do czynienia.

 Chcemy promować ten sport, aby podnosić świadomość społeczeństwa na temat funkcjonowania osób z niepełnosprawnością ruchową. W tym celu powstała także wystawa zdjęć naszej drużyny, którą mogli oglądać mieszkańcy miasta przy Rondzie Kaponiera. Dzięki temu mogli przekonać się, że amp futbol to nie tylko sport, ale niezwykła pasja i zaangażowanie zawodników, którzy pokazują, że nie można się poddawać.

Niedawno zakończył się sezon Amp Futbol Ekstraklasy, w którym zawodnicy Warty Poznań wystartowali po raz pierwszy. Zachęcamy do obejrzenia materiałów na kanale Warta TV, które pokazują, że na boisku wszyscy jesteśmy równi.

Polityka dostępności

Stopniowo pracujemy nad dostosowaniem naszych kanałów komunikacji do osób niewidomych i niesłyszących, aby wygodnie i komfortowo mogli uczestniczyć w życiu naszego Klubu. Chcemy wprowadzić zmiany na stronie internetowej i dodać możliwość powiększenia czcionki oraz użycia kontrastu. Dostępny będzie również odsłuch, który ułatwi zrozumienie tekstu.

Planujemy również wdrożyć udogodnienia podczas meczu, które pozwolą osobom niedowidzącym na śledzenie boiskowych wydarzeń. W tym celu przygotowujemy relację z audiodeskrypcją, z udziałem najlepszych poznańskich komentatorów radiowych w roli narratorów. Już teraz myślimy również o specjalnie przystosowanych punktach i miejscach dla osób z niepełnosprawnością ruchową na naszym nowym stadionie.