Idea

Jesteśmy Klubem istniejącym od ponad stu lat, opartym na tradycji i lokalnych korzeniach. Stworzyliśmy historię, w której mieliśmy momenty triumfu, świętowaliśmy dwa mistrzostwa Polski i pięciokrotnie byliśmy drugą najlepszą drużyną w kraju. Zdarzyły się jednak gorsze chwile i złe decyzje, które znacząco odbiły się na funkcjonowaniu Klubu.

W 2018 roku nadeszły wyczekiwane zmiany, które po latach niepowodzeń pozwoliły nam znowu patrzeć w dobrym kierunku. Pojawiły się sukcesy sportowe, dzięki którym powoli wracaliśmy na szczyt. Jednak co ważniejsze, do Klubu dołączyli ludzie, których interesował rozwój Warty Poznań – nie tylko w kontekście piłkarskim, ale też społecznym.

„Nie liczy się to, ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz”

Dzisiaj tworzymy klub piłkarski, więc sport jest fundamentem naszego działania i traktujemy go priorytetowo. Chcemy jednak, żeby definiowały nas wartości, dzięki którym umacniamy naszą Zieloną Społeczność. Budujemy tożsamość lokalną i mamy możliwość docierania do tysięcy osób, dlatego naszą powinnością i misją jest wywieranie pozytywnego wpływu na otoczenie.

W bieżącym roku opracowaliśmy trzyletni Plan Rozwoju, który wymiernie określa społeczną rolę naszego Klubu. Skupiamy się na realizacji działań w kilku obszarach. Inspirują nas do tego ludzie, którzy wierzą w nasze powodzenie i tworzą z nami bezcenne więzi. Ważne jest dla nas wspieranie seniorów oraz osób z niepełnosprawnością. Chcemy też dbać o edukację naszych podopiecznych i dać im szansę na rozwój, a także redukować nierówności pomiędzy chłopcami i dziewczynkami w kontekście piłki nożnej. Stawiamy na ekologię, bo jako „Zieloni” identyfikujemy się z naturą i chcemy ulepszać świat, w którym wszyscy żyjemy.

W sferze sportowej udowodniliśmy, że nie ma rzeczy niemożliwych. Tę determinację chcemy przełożyć na aspekt społeczny i dać przykład, że #WartoWspierać.