Bieg dla amp futbolistów Warty Poznań

Robię to dla naszych chłopaków z amp futbolowej drużyny Warty Poznań – mówi wiceprezes Klubu, Bartosz Wolny, który wraz z Maciejem Kaczmarkiem z Kancelarii MKK na przełomie maja i czerwca wystartuje w Biegu Rzeźnika. Podejmując to wyzwanie, zachęcają do wsparcia amp futbolistów “Zielonych”.

Idea

Bieg Rzeźnika to coś dla miłośników biegania i Bieszczad, ale też osób, które lubią prawdziwe wyzwania. Dwuosobowe zespoły mają bowiem do pokonania trasę o długości 83 km o łącznej sumie przewyższeń – ponad 3500 m!

W tym roku, na przełomie maja i czerwca, w ramach VII Festiwalu Biegu Rzeźnika rękawice podejmą m.in. Bartosz Wolny, wiceprezes Warty Poznań oraz Maciej Kaczmarek, partner w Kancelarii MKK, która jest Przyjacielem Warty Poznań. Jak mówią, inspirują ich niezwykli ludzie – ich siła, charakter i determinacja. – Podziwiamy osoby, które mimo bolesnych doświadczeń nie narzekają, ale podejmują działanie i walczą. Chcemy ich wspierać i podzielić się tym zaangażowaniem z innymi, którzy mogą pomóc – podkreślają.

Idea jest bowiem taka, żeby pokonać własne słabości, przebiec wyczerpujący dystans, a przy okazji nagłośnić akcję zbiórki pieniędzy na rzecz sekcji amp futbolu Warty Poznań, czyli piłki nożnej dla osób po amputacjach kończyn. – Chcemy w ten sposób wesprzeć rozwój sekcji i pomóc w zapewnieniu zawodnikom niezbędnego wyposażenia do uprawiania tej dyscypliny. Zachęcamy do włączenia się w nasze działanie poprzez wykupienie pakietów, z których środki w całości zostaną przeznaczone na drużynę amp futbolu Warty Poznań – tłumaczą Bartosz Wolny i Maciej Kaczmarek.

Przebiegnijmy to razem – dla nich.

Bartosz Wolny

Z Wartą Poznań związany jest od 2019 roku, początkowo jako członek Rady Nadzorczej, a od 2020 roku w roli wiceprezesa zarządu. Wcześniej przez kilkanaście lat był związany z bankowością i consultingiem. Prywatnie mąż, ojciec Matyldy i Filipa, cierpliwie znoszący wybryki psa Fugi. Przebiegł wiele maratonów na trzech kontynentach. Brał udział w licznych triathlonach, w tym także tych na królewskim dystansie – Ironman. Pasjonat gór i podróży.

Podziwia chłopaków z amp futbolu, w styczniu wniósł ich zdjęcie na szczyt Kilimandżaro. Udziałem w Biegu Rzeźnika chce zwrócić uwagę innych na tę niesamowitą odmianę futbolu, a także na nieustępliwość i odwagę piłkarzy po amputacjach kończyn.

Maciej Kaczmarek

Jest prawnikiem, wspólnikiem kancelarii Meissner Kozioł Kaczmarek & Partner sp.k. Prywatnie mąż Sandry i ojciec Poli, Leona i Heleny. Od najmłodszych lat związany ze sportami indywidualnymi. Dawniej pasjonat sportów walki, a od kilku lat – biegania.

Zawodników amp futbolu szczerze podziwia za to, że nigdy się nie poddają. Na wspólnym treningu z amp futbolistami przekonał się, że bieganie za piłką o kulach jest zdecydowanie bardziej wyczerpujące niż normalny bieg. Udział w Biegu Rzeźnika traktuje jako ogromne wyzwanie i próbę charakteru. Wierzy w to, że nawet jeśli ten wyczerpujący dystans okaże się ponad siły, znajdzie w sobie dodatkową energię i nie podda się – tak jak zawodnicy amp futbolu Warty Poznań.

Amp futbol w Warcie Poznań

Sekcja amp futbolu w Klubie została powołana w grudniu 2019 roku. Wówczas na pierwszym treningu pojawiło się ośmiu zawodników – dziś zespół składa się z dziewiętnastu graczy. Niektórzy zawodnicy na weekendowe sesje treningowe przyjeżdżają z miejscowości oddalonych o kilkadziesiąt kilometrów od Poznania. Rekordzista pokonuje trasę ponad 200 km!

Warta Poznań rozegra w 2021 roku swój drugi sezon w Amp Futbol Ekstraklasie. W rozgrywkach mierzy się z drużynami Legii Warszawa, Wisły Kraków, Widzewa Łódź oraz Podbeskidzia Kuloodpornych Bielsko-Biała. “Zieloni” są czwartą siłą w kraju.

Dla wielu zawodników ten sport jest formą terapii, a także możliwością realizacji pasji. Klub prowadzi otwarty nabór, szkoli i popularyzuje tę dyscyplinę z myślą zarówno o wyczynie sportowym, jak i rekreacji dla osób z mniejszym zacięciem do rywalizacji.

Jak wspierać?

Oferujemy dwie możliwości wsparcia amp futbolistów Warty Poznań:

1.  Jeśli chcesz wesprzeć akcję jednorazowo dowolną kwotą….
Wejdź na stronę www.siepomaga.pl/warta-poznan-bieg-rzeznika -> dokonaj dowolnej wpłaty -> gotowe, dziękujemy!

2. Jeśli chcesz wesprzeć akcję wykupując pakiet sponsorski (i zyskać świadczenia promocyjne oraz wizerunkowe)…
Wejdź na stronę www.siepomaga.pl/warta-poznan-bieg-rzeznika -> wpłać kwotę wskazaną w wybranym pakiecie -> skontaktuj się z nami w celu realizacji świadczeń (Agnieszka Kosmala; e-mail: a.kosmala@wartapoznan.pl; tel: 509 815 589)

Dostępne są cztery pakiety sponsorskie [POBIERZ]:

PAKIET SREBRNY

 1. Logotyp Partnera na stronie www.wspieramy.wartapoznan.pl
 2. Emisja logotypu Partnera na zbiorczej bandzie LED w przypadku transmisji TV meczu rozgrywanego przez Klub w sezonie 2020/2021
 3. Umieszczenie Logotypu Sponsora na materiałach promujących bieg w kanałach komunikacji Klubu
 4. Certyfikat z podziękowaniem za wsparcie
 5. Cegiełka pamiątkowa – kula zawodnika sekcji amp futbolu z dedykacją
 6. Przekazanie pakietu gadżetów Klubu

  Wartość pakietu:
  2 000 zł

PAKIET ZŁOTY

 1. Logotyp Partnera na stronie www.wspieramy.wartapoznan.pl
 2. Emisja logotypu Partnera na zbiorczej bandzie LED w przypadku transmisji TV meczu rozgrywanego przez Klub w sezonie 2020/2021
 3. Umieszczenie Logotypu Sponsora na materiałach promujących bieg w kanałach komunikacji Klubu
 4. Udział w treningu sekcji amp futbolu
 5. Certyfikat z podziękowaniem za wsparcie
 6. Przekazanie koszulki meczowej z podpisami I zespołu Warty Poznań
 7. Cegiełka pamiątkowa – kula zawodnika sekcji amp futbolu z dedykacją
 8. Przekazanie pakietu gadżetów Klubu

  Wartość pakietu:
  5 000 zł

 PAKIET PLATYNOWY

 1. Logotyp Partnera na stronie www.wspieramy.wartapoznan.pl
 2. Emisja logotypu Partnera na zbiorczej bandzie LED w przypadku transmisji TV meczu rozgrywanego przez Klub w sezonie 2020/2021
 3. Umieszczenie Logotypu Sponsora na materiałach promujących bieg w kanałach komunikacji Klubu
 4. Umieszczenie Logotypu Sponsora na stronie internetowej Klubu www.wartapoznan.pl w zakładce Partnerzy
 5. Udział w treningu sekcji amp futbolu
 6. Możliwość udziału w webinarze z trenerem I zespołu
 7. Konsultacja fizjoterapeutyczna w Klubie
 8. Indywidualne podziękowanie od zawodników I zespołu / sekcji amp
 9. Certyfikat z podziękowaniem za wsparcie
 10. Przekazanie koszulki meczowej z podpisami I zespołu Warty Poznań
 11. Cegiełka pamiątkowa – kula zawodnika sekcji amp futbolu z dedykacją
 12. Przekazanie pakietu gadżetów Klubu

  Wartość pakietu:
  10 000 zł

PAKIET OPEN

Zawartość pakietu platynowego uzupełniona o świadczenia dodatkowe ustalone indywidualnie.
Przykładowe świadczenia dodatkowe:

 1. Stroje rozgrzewkowe przed meczem z logotypem Partnera
 2. Maseczka z logotypem Partnera do wywiadów w przerwach meczu
 3. Powierzchnia reklamowa na trybunie
 4. Dedykowane plansze reklamowe – np. o konferencjach prasowych

  Wartość pakietu:
  powyżej 10 000 zł