Zajęcia aktywny senior nordic walking

“Aktywny senior” po raz piąty!

Seniorzy ze Szkoły SuperBabci i SuperDziadka już po raz piąty wzięli udział w zajęciach nordic walking organizowanych przez Wartę Poznań. Wspólne ćwiczenia miały na celu zachęcenie podopiecznych klubu seniora do aktywności na świeżym powietrzu, która wpłynie pozytywnie na ich samopoczucie i kondycję.

Aktywność ruchowa jest niezwykle ważna dla zdrowia, zwłaszcza w podeszłym wieku. Warto więc mobilizować seniorów do ćwiczeń, które z jednej strony poprawiają kondycję ciała, a z drugiej stanowią świetną zabawę. Tak jest też w przypadku zajęć nordic walking organizowanych przez Klub. Sport ten pomaga w zachowaniu odpowiedniej postawy sylwetki i jednocześnie wpływa na działanie mięśni i stawów. Nad prawidłowym przebiegiem zajęć czuwała pani Amelia Bobowska, która jest instruktorem fitness i nauczycielem prozdrowotnych form ruchu w zespole osteopatii i fizjoterapii dr hab. Sławomira Marszałka. Dzięki jej fachowej pomocy seniorzy mogli nie tylko utrzymywać odpowiednie tempo marszu, ale też poznać ćwiczenia rozciągające z użyciem kijków. I doskonale się przy tym bawić!

Sam nordic walking to jednak nie wszystko. Seniorzy na początku rozgrzali się ćwiczeniami tanecznymi przy muzyce, które dostarczyły im sporo frajdy. Taka aktywność z pewnością wpłynie na pozytywną pielęgnację nie tylko ciała, ale też duszy. #WARTOćwiczyć!

Leave a Reply