Konferencja prasowa Warty Poznań w języku migowym

Konferencje prasowe z tłumaczem języka migowego

Osoby niesłyszące i niedosłyszące będą mogły śledzić przebieg konferencji prasowych Warty Poznań, dzięki tłumaczeniu treści na język migowy. To kolejny krok w realizacji Planu Rozwoju Klubu w obszarze działań na rzecz osób z niepełnosprawnościami. 

Na początku roku Klub wprowadził napisy w materiałach wideo dostępnych na kanale Warta Poznań TV (YouTube), a także podjął współpracę z fundacją MiguMig, która zajmuje się edukacją dzieci z zakresu języka migowego. Takie zajęcia zostały przeprowadzone już na treningu najmłodszej grupy zawodników Akademii Warty Poznań, dzięki czemu mogli oni poznać gesty służące komunikacji oraz ćwiczyć dotąd nieznaną formę porozumiewania się.

Teraz w języku migowym będą również dostępne konferencje prasowe z udziałem trenera “Zielonych”, Piotra Tworka. Do tej pory taki zapis objął wypowiedź przed i po derbach Poznania, a także przed spotkaniem z Legią Warszawa. W rolę tłumacza wcieliła się pani Eunika Lech, która jest specjalistą w tej dziedzinie. Klub planuje na stałe wprowadzić tłumaczenie na język migowy i tym samym zapewnić wszystkim kibicom równe szanse na odbiór treści.

Konferencje prasowe w języku migowym:

– przed meczem z Lechem Poznań
– po meczu z Lechem Poznań
– przed meczem z Legią Warszawa

Leave a Reply