Napisy oraz język migowy dla osób niesłyszących

Plan rozwoju Klubu zakłada m.in. wprowadzenie polityki komunikacji dostosowanej do osób z niepełnosprawnościami, w tym osób niesłyszących i słabosłyszących. To dla nas ważne, aby każdy miał równe szanse w dostępie do publikowanych treści i materiałów. Pierwsze działania w tym kierunku już zostały zrealizowane!

Na początku roku wprowadziliśmy napisy w materiałach wideo, które są zgodne z wytycznymi fundacji Widzialni oraz fundacji Kultura bez Barier. Polegają one na jak najdokładniejszym odtworzeniu ścieżki dźwiękowej w zapisanym słowie, aby odzwierciedlić przekaz i emocje w nim zawarte. Taki zapis pozwoli osobom z problemami słuchowymi na pełne zrozumienie treści i ich komfortowy odbiór. Nagrania dostępne są na kanale Warta Poznań TV na platformie YouTube.

Klub podjął również współpracę z organizacją MiguMig, która zajmuje się edukacją dzieci z zakresu języka migowego. Dzięki temu od najmłodszych lat uczą się one empatii, tolerancji, a także umiejętności wyrażania swoich emocji poprzez gesty. A nie jest to proste – przekonali się o tym zawodnicy oraz trener pierwszego zespołu Warty Poznań, którzy próbowali nauczyć się kilku słów. Tutaj można sprawdzić, jak im poszło. Podobne materiały będą publikowane w klubowych mediach społecznościowych, aby zachęcić kibiców do poznawania tego języka i zabawy z nim.