Enea Akademia Sportu w szkole podstawowej nr 78

Enea Akademia Sportu w poznańskich szkołach

Ruszyły kolejne zajęcia z cyklu Enea Akademia Sportu, które są organizowane dla uczniów ze szkół podstawowych w stolicy Wielkopolski. W pierwszych tegorocznych warsztatach udział wzięła młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 78 w Poznaniu.

Spotkania prowadzone są przez trenera najmłodszej grupy dziewczynek w Akademii Warty Poznań, Łukasza Nowaka. Podczas zajęć dzieci zyskują wiedzę dotyczącą odpowiednich postaw żywieniowych oraz korzyści płynących z uprawiania sportu. Uczniowie dzielą się również swoimi pomysłami na aktywne spędzanie czasu, a także poznają budowę piramidy zdrowego żywienia. Nie brakuje również elementów zabawy – rozpoznawania herbów klubowych oraz oglądania filmiku animowanego. Dzieci mogą też z bliska obejrzeć puchar, który zawodnicy pierwszego zespołu Warty wywalczyli za awans do Ekstraklasy.

Druga część zajęć odbywa się na sali gimnastycznej, gdzie uczniowie mogą w praktyce spożytkować swoje pokłady aktywności. Podczas treningu liczy się dobra zabawa i chęć do ćwiczeń, które obejmują prowadzenie piłki oraz grę w berka. Na koniec zajęć uczestnicy rozgrywają krótkie mecze kontrolne w grupach.

Warsztaty realizowane są dzięki spółce Enea, która jest partnerem i sponsorem Akademii Warty Poznań. Na pamiątkę wizyty dzieci otrzymują zestaw gadżetów przygotowanych przez firmę.

#WARTOtrenować!

Leave a Reply