UEFA Playmakers i Warta Poznań

Warta Poznań dołączyła do programu UEFA Playmakers

W stolicy Wielkopolski piłka kobieca jest coraz bardziej widoczna. Latem powstała w Warcie Poznań sekcja żeńskiego futbolu, a już teraz Klub razem z UAM Poznań tworzą jeden z trzydziestu ośrodków Playmakers w Polsce – programu stworzonego dla małych dziewczynek, którym do tej pory piłka nożna była obca.

Idea projektu Playmakers zrodziła się dzięki współpracy federacji piłkarskiej UEFA oraz wytwórni filmów animowanych Disney Pixar. To nietypowe połączenie sił zaowocowało powstaniem wyjątkowego programu dla dziewczynek w wieku 5-8 lat, aby zachęcić je do aktywności piłkarskiej poprzez zabawę i odgrywanie ról. W tym celu ma pomóc specjalnie przygotowany scenariusz oparty na bajce Iniemamocni 2, która opowiada historię rodziny superbohaterów. Dziewczynki na treningach wcielają się w postać Elastyny, pana Iniemamocnego oraz małego Jack-Jack’a i przy użyciu super mocy ratują miasteczko przed złem. A wszystko to oparte jest na elementach ćwiczeń z piłką.

Warto podkreślić, że Polska jest jednym z trzech państw, w których wprowadzono ten innowacyjny projekt. Zostanie on przeprowadzony łącznie w dwudziestu pięciu miastach, w tym trzech w Wielkopolsce. Poznański ośrodek zlokalizowany jest przy Szkole Podstawowej nr 51 na os. Lecha. Podczas godzinnego treningu nie brakuje energii i uśmiechu, a każde spotkanie przedstawia inne historie, które ostatecznie układają się w jedną całość. Nie ma tu miejsca na powtarzalność i nudę, o co dba trójka trenerów z dziewczęcej sekcji Akademii Warty Poznań – Violetta Biegańska, Anna Jankowska oraz Łukasz Nowak.

Zajęcia pobudzają u dzieci wyobraźnię i uczą ich współpracy, a przy tym zachęcają do aktywności ruchowej. Co najważniejsze – panuje atmosfera zabawy, która buduje pozytywne wrażenia dziewczynek związane z piłką nożną. A to pierwszy krok do tego, aby rozpoczęły prawdziwą przygodę z futbolem.