Wykorzystanie choinek na kompost razem z GOAP

Warta Poznań i GOAP wspólnie dbają o środowisko

Działanie na rzecz ekologii to jedno z głównych założeń Klubu, które jest realizowane w ramach Planu Rozwoju. Aby efektywniej wspierać ochronę środowiska, “Zieloni” podjęli współpracę z GOAP – międzygminnym związkiem, który zajmuje się gospodarką odpadami aglomeracji poznańskiej.

Pierwszym wspólnym działaniem było zachęcenie mieszkańców Poznania oraz okolicznych gmin do odpowiedniego składowania drzewek świątecznych, dzięki czemu ponownie trafią one do środowiska. Żywe choinki mogą być bowiem przetworzone na kompost, który służy użyźnianiu gleby. Niestety, często zdarza się, że po okresie świątecznym choinki zalegają w kontenerach na odpady, przez co nie mogą zostać powtórnie wykorzystane.

Aby zapobiec marnowaniu drzewek, Warta Poznań wsparła GOAP w działaniach informacyjnych dotyczących ich prawidłowej utylizacji. W styczniu oraz w lutym służby GOAP będą odbierać choinki od mieszkańców, w terminach zależnych od danego rejonu. Ważne, aby drzewko było pozbawione doniczki oraz ozdób. Tak przygotowaną roślinę należy wystawić w najbliższym punkcie składowania odpadów.

#SzanujZieleń!

Leave a Reply