Zajęcia nordic walking z seniorami

Zajęcia nordic walking z seniorami

Warta Poznań dba o wszystkich swoich kibiców, również tych najstarszych. Ruch i sport jest ważny w każdym wieku, dlatego w Klubie powstał cykl “Aktywny senior”, by zachęcać osoby powyżej 60. roku życia do aktywnego spędzania czasu.

Pierwsze zajęcia dotyczyły popularnego sportu, który pomaga zachować rytm marszu i jednocześnie wymusza prawidłową postawę ciała, czyli nordic walking. W ćwiczeniach udział wzięli podopieczni klubu seniora z sąsiedniego stowarzyszenia Wolontariat Wielkopolski, mieszczącego się na Wildzie. Zajęcia poprowadziła doświadczona instruktorka, Amelia Bobowska, a całość koordynował fizjoterapeuta i osteopata, dr hab. Sławomir Marszałek. Po teoretycznym wprowadzeniu oraz rozgrzewce, przyszedł czas na spacer z kijkami w parku przy Młodzieżowym Domu Kultury nr 1.

Specjaliści przekonują, że ruch na świeżym powietrzu jest teraz szczególnie ważny i znacząco wpływa na poprawę zdrowia. Jak tylko pozwoli na to sytuacja, spotkania z seniorami będą kontynuowane, gdyż #WartoByćAktywnym!

Leave a Reply